За нас

СНЦ Божурите е сдружение, което извършва дейности в обществен интерес, изразяващи се в подобряване качеството на живот и изграждане на капацитет за развитие на хората в селските райони, а именно чрез:

1) изучаване на проблемите и потребностите на хората, живеещи в мултикултурна среда;

2) подготовка и изпълнение на програми и проекти за развитие на селските райони – социални проекти, образователни проекти, екологични проекти, туристическа борса и др.;

3) Участие и организиране на обучения, семинари и други дейности, свързани с подобряване на уменията на младите хора, включително NEETs. НПО секторът в община Кубрат е слабо развит и поради тази причина сдружението е регистрирано в тази община, за да работи активно за ограничаване на риска от социално изключване и създаване на условия за развитие, активно поведение на пазара на труда, повишаване на мотивацията за трудова заетост на хората. В последствие, регистрацията му е преместена в гр. Русе,  но продължава да развива подобна дейност.

СНЦ Божурите е активна в сферата на обществената полза по отношение на подобряване качеството на живот и изграждане на капацитет за предприемачество и доброволчество в селските райони, чрез:

  • Проучване на проблемите и потребностите на хората, живеещи в мултикултурна среда;
  • Осъществяване на организационна, консултантска, информационна, изследователска, образователна, квалификационна, издателска и други дейности за постигане на целите;
  • Подготовка и изпълнение на програми и проекти за развитие на селските райони – социални проекти, образователни проекти, екологични проекти, туристическа борса и др.;
  • Участие и организиране на обучения, семинари и други дейности, свързани с повишаване на уменията на младите хора;
  • Подпомагане на предприемачеството чрез реализиране на проекти и/или организиране на семинари и др.
  • Младежка работа
  • Дейности по опазване и популяризиране на културното наследство

Основните цели на Сдружението са:

  1. Ограничаване на риска от социално изключване и създаване на условия за развитие и реализация на човешкия капитал;
  2. Осигуряване на необходимата среда за развитие на човешките ресурси в общините;
  3. Подобряване на условията на живот, социална интеграция и партньорство в местната общност;
  4. Подобряване на капацитета за местно развитие и сътрудничество;
  5. Подпомагат устойчивото развитие на местната общност и територия;
  6. Подобряване на жизнената среда, намаляване на бедността и социалното изключване.

Сдружението постига своите цели чрез:

  1. Изпълнение на проекти за подобряване качеството на живот в селските райони.
  2. Осигуряване на равен достъп до качествени здравни услуги и профилактични програми за всички млади хора, хора с увреждания и етнически малцинства, насърчаване на здравословен начин на живот;
  3. Установяване на международни контакти, организиране и координиране на събития в рамките на международни програми и проекти.

Основни принципи на сдружението:

– Доброволчество и демокрация;

– самоиздръжка и спонсорство;

– самоуправление и самоутвърждаване на общността.

Сдружението е лицензиран доставчик на социални услуги – личен асистент и домашен помощник, с Удостоверения съответно №01578-0001/03.12.2018 г. и №01578-0001/03.12.2018 г.

Организацията има опит като подизпълнител по договор към Агенцията по заетостта с предмет: „Експертиза за идентифициране и активиране на неактивни лица на територията на Дирекция „Регионална служба по заетостта” Монтана” и във връзка с изпълнението на проект на Номер на агенцията по заетостта BG05M90P001-1.017-001. Ангажиментите на сдружението бяха свързани с идентифициране на целевата група.

Членовете на сдружението имат дългогодишен опит в работата с хора от целевата група, като са организирали инициативи и кампании за повишаване на социалния статус на лица от уязвими групи.

Свържете се с нас

9 + 13 =